انواع میلگرد

میلگرد ساده

به طور عامیانه میلگردی که دارای آج نباشد را میلگرد ساده می‎نامند. این نوع میلگرد براساس استانداردهای قدیم میلگردA1 و براساس استانداردهای جدید میلگرد ساده ۲۴۰ گفته می‎شود. میلگرد ساده از قطر ۶ تا ۲۰۰ میلی‎متر تولید می‎شود. میلگردهای ساده بیشتر در پروژه‎های صنعتی کاربرد دارند. علاوه بر این، از این مقطع فولادی به عنوان خاموت نیز استفاده می‎شود. این محصول به عنوان میلگرد دورپیچ در اعضای سازه‎ای بتن آرمه یا ساختمان‎های بتن آرمه نیز مورد استفاده قرار می‎گیرد. در برخی موارد نیز مشاهده می‎شود که از این نوع میلگرد به عنوان میلگرد حرارتی در ساختمان استفاده می‎شود که یک اشتباه رایج در ساختمان‎سازی است. به طور کلی میلگرد ساده در بتن برای جبران مقاومت کششی پایین بتن استفاده می‎گردد.

میتوان گفت که کارخانه‎های کاشان و یزد از بهترین تولیدکنندگان میلگرد ساده می‎باشند. این دو کارخانه بیشتر در تولید میلگرد بدون آج فعالیت دارند. به این ترتیب، میتوان گفت که کاربرد تولیدات این کارخانه‎ها بیشتر صنعتی می‎باشد.

میلگرد آجدار

میلگرد آجدار، انواعی از میلگردهای پرکاربرد در صنعت می‎باشد که سطح مقطع آن دارای برآمدگی و فرورفتگی‎هایی می‎باشد که به آن‎ها آج گفته می‎شود. میلگرد‎های آجدار مقاطعی هستند با سطح مقطع دایره‎ای شکل و توپر که از پرکاربردترین مقطع فولادی در عرصه ساختمان‎سازی می‎‎باشند.

آجدار کردن میلگرد به منظور چسبندگی بهتر میان بتن و فولاد تقویتی صورت می‌گیرد. و این ویژگی سبب می شود این نوع میلگرد ها در موارد بسیاری مورد استفاده قرار گیرند و کاربردهای گسترده‎ای در صنعت ساختمان‎سازی داشته باشند.

از کاربردهای میلگرد آجدار می‎توان در مقاوم‎سازی بتن در انواع سازه‎های بتنی مانند پل‎ها، ایستگاه‎های اتوبوس BRT، ساختمان‎ها و برج‎‎ها اشاره کرد.

این محصول در سه دسته استاندارد A2، A3 ، A4  در بازار به فروش می رسد.

کارخانه‎های متعددی در زمینه تولید میلگرد فعالیت دارند. کارخانه ذوب آهن اصفهان یکی از مهم‎ترین و بزرگ‎ترین مجتمع‎هایی است که در زمینه تولید میلگرد فعالیت می‎کند.

میلگرد کلافی

این محصول استفاده‌های مختلفی در صنعت و ساختمان‌سازی دارد، به همین دلیل در سایزهای متفاوتی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. به طور معمول میلگرد کلاف ساده در چهار دسته و از سایز ۵٫۵ تا ۱۰ به بازار عرضه می‌شود. اگر قصد استفاده از میلگردهای سایز بالاتر را داشته باشید سایز ۱۲ نیز در دسترس است. برای سایزهای بالاتر نیز می‌توانید درخواست خود را به کارخانه‌ها ارسال کنید تا به صورت سفارشی میلگرد کلاف مدنظر شما را تولید کنند.

در میلگرد کلاف آجدار تنوع سایزها و دسته‌ها کمتر بوده و به طور کلی در ایران دو دسته A2  وA3  در دسترس است. میلگردهای کلاف استفاده زیادی در صنعت و ساختمان سازی دارند. علاوه بر اینکه این محصول به صورت خرپا و تیرچه در ساختمان‌سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از آن به‌عنوان سیم خاردار، سیم بکسل، زنجیر فلزی، میخ و پیچ و پرچ، توری حصاری و فنس و گابیون نیز استفاده می‌کنند.

بزرگترین تولیدکننده این محصول در ایران کارخانه‌های ذوب آهن اصفهان، نطنز، کاشان و یزد احرامیان است.

آهن آریا

مجموعه آهن آریا در ابتدا فعالیت خود را در زمینه بازرگانی انواع آهن ‎ آلات ساختمانی و صنعتی آغاز کرد. این مجموعه همواره در طول سالها فعالیت خود توسعه مستمر، کارآفرینی و رضایت مشتریان را از اهداف اصلی خود قرار داده است.

همچنین این مجموعه در سال ۱۳۹۹ در کنار کار بازرگانی، شرکت لوله‎ های دقیق آسیا کران (سهامی خاص) با سرمایه‎ گذاری بخش خصوصی را تاسیس کرد.

اطلاعات تماس

بندرعباس، شهرک صنعتی خلیج فارس

021-۴۴۳۷۵۶۹۲

۰۹۰۳۳۰۳۰۷۱۵-16

 

تمامی حقوق این وبسایت برای آهن آریا محفوظ می باشد .

2021 ©

طراحی و توسعه توسط : کادوس