انواع نبشی

نبشی

پروفیلی که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر هم باشد نبشی نام دارد که در سازه‎های متفاوت استفاده می‎شود. این مقطح یکی از مهم‎ترین مصالح و پروفیل‎های ساختمانی است که به شکل مرکب و منفرد در پروژه‎های عمرانی، ساختمانی و صنعتی استفاده می‎گردد. علاوه بر این می‎توان از نبشی به صورت ترکیبی و با استفاده از وسایل و سازه‎های دیگر استفاده نمود. نبشی را در نقشه‎های ساختمانی با L نشان می‎دهند واگر بال مساوی باشد پس از حرف L سایز بال را درج می‎کنند به عنوان مثال L200 یعنی نبشی‎های بال مساوی با اندازه بال 200 میلیمتر و اگر بال‎ها نامساوی باشند سایز هر دو بال به صورت ضرب کنار هم درج می‎شود مثل L200*100 یعنی نبشی بال نامساوی که یک بال آن 200 میلی‎متر و یک بال آن 100 میلی‎متر است. نبشی‎ها به صورت پرسی و فابریک تولید و عرضه می‎شوند.
نبشی برای متصل کردن پل‎ها به ستون‎ها و یا متصل کردن تیرآهن به بیم‎های باربر و برای متصل کردن ستون‎ها به صفحات در فنداسیون مورد استفاده قرار می‎گیرد. برای ساخت ستون خرپا نیز می‎توان از نبشی استفاده کرد . از نبشی‎هایی با ابعاد 50 تا 150 میلی‎متر برای تمام مصارف ذکر شده در بالا استفاده می‎شود. بنابراین این‎ها برخی از کاربردهای نبشی هستند. این محصولات به دو صورت شاخه‎ای و لقمه (خرد) در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‎گیرند.

نبشی لقمه

در برخی سازه‎ها مانند آسانسورها نبشی‎های خرد شده مورد استفاده قرار می‎گیرند که اصطلاحا نبشی لقمه گفته می‎شود.

مجموعه ما، نورد آریا تابان ایرانیان از تولیدکنندگان نبشی است. از این رو فروش نبشی با تضمین قیمت و کیفیت صورت می‎گیرد.

سپری

سپری آهنی یا پروفیل T یکی از مقاطع مورد استفاده در صنعت و ساختمان‎سازی می‎باشد، که عمدتاً جهت ساخت انواع درب و پنجره، اتصالات پل ها به ستون‎ها، ساخت سازه‎های فلزی، ستون و خرپا ، اسکلت گلخانه‎ها، سقف‎های شیشه‎ای و موارد دیگر به کار می‎رود. پروفیل سپری از بال و جان باریک و بلند ساخته می‎شود که به دلیل ظاهر T شکل به آن پروفیل T نیز می‎گویند. پروفیل‎های سپری همانند دیگر مقاطع فولادی به دو صورت فابریک و پرسی تولید می‎گردند. اما در بعضی موارد در بازار در صورت موجود نبودن تولیدات فابریک و پرسی، طبق روال بازار آهن ، تیرآهن را از وسط به صورت طولی برش می‎دهند و سپری مورد نظر را تولید می‎نمایند. سپری‎ها معمولاً دارای ضخامت 0.9 تا 2.5 میلی‎متر می‎ باشد که ضخامت 2 میلی‎متر آن دارای کاربرد بیشتری می‎باشد، اندازه لبه سپری بر حسب میلی‎متر می‎باشد که بطور معمول اندازه آن با اندازه دیواره آن برابر می‎باشد بعنوان مثال اگر اندازه لبه سپری 100 میلیمتر باشد به آن سپری نمره 10 می گویند.

آهن آریا

مجموعه آهن آریا در ابتدا فعالیت خود را در زمینه بازرگانی انواع آهن ‎ آلات ساختمانی و صنعتی آغاز کرد. این مجموعه همواره در طول سالها فعالیت خود توسعه مستمر، کارآفرینی و رضایت مشتریان را از اهداف اصلی خود قرار داده است.

همچنین این مجموعه در سال ۱۳۹۹ در کنار کار بازرگانی، شرکت لوله‎ های دقیق آسیا کران (سهامی خاص) با سرمایه‎ گذاری بخش خصوصی را تاسیس کرد.

اطلاعات تماس

بندرعباس، شهرک صنعتی خلیج فارس

021-۴۴۳۷۵۶۹۲

۰۹۰۳۳۰۳۰۷۱۵-16

 

تمامی حقوق این وبسایت برای آهن آریا محفوظ می باشد .

2021 ©

طراحی و توسعه توسط : کادوس