انواع نبشی

نبشی

پروفیلی که سطح مقطع آن دو ضلع عمود بر هم باشد نبشی نام دارد که در سازه‎های متفاوت استفاده می‎شود. این مقطح یکی از مهم‎ترین مصالح و پروفیل‎های ساختمانی است که به شکل مرکب و منفرد در پروژه‎های عمرانی، ساختمانی و صنعتی استفاده می‎گردد. علاوه بر این می‎توان از نبشی به صورت ترکیبی و با استفاده از وسایل و سازه‎های دیگر استفاده نمود. نبشی را در نقشه‎های ساختمانی با L نشان می‎دهند واگر بال مساوی باشد پس از حرف L سایز بال را درج می‎کنند به عنوان مثال L200 یعنی نبشی‎های بال مساوی با اندازه بال 200 میلیمتر و اگر بال‎ها نامساوی باشند سایز هر دو بال به صورت ضرب کنار هم درج می‎شود مثل L200*100 یعنی نبشی بال نامساوی که یک بال آن 200 میلی‎متر و یک بال آن 100 میلی‎متر است. نبشی‎ها به صورت پرسی و فابریک تولید و عرضه می‎شوند.
نبشی برای متصل کردن پل‎ها به ستون‎ها و یا متصل کردن تیرآهن به بیم‎های باربر و برای متصل کردن ستون‎ها به صفحات در فنداسیون مورد استفاده قرار می‎گیرد. برای ساخت ستون خرپا نیز می‎توان از نبشی استفاده کرد . از نبشی‎هایی با ابعاد 50 تا 150 میلی‎متر برای تمام مصارف ذکر شده در بالا استفاده می‎شود. بنابراین این‎ها برخی از کاربردهای نبشی هستند. این محصولات به دو صورت شاخه‎ای و لقمه (خرد) در کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می‎گیرند.

نبشی لقمه

در برخی سازه‎ها مانند آسانسورها نبشی‎های خرد شده مورد استفاده قرار می‎گیرند که اصطلاحا نبشی لقمه گفته می‎شود.

مجموعه ما، نورد آریا تابان ایرانیان از تولیدکنندگان نبشی است. از این رو فروش نبشی با تضمین قیمت و کیفیت صورت می‎گیرد.

سپری

سپری آهنی یا پروفیل T یکی از مقاطع مورد استفاده در صنعت و ساختمان‎سازی می‎باشد، که عمدتاً جهت ساخت انواع درب و پنجره، اتصالات پل ها به ستون‎ها، ساخت سازه‎های فلزی، ستون و خرپا ، اسکلت گلخانه‎ها، سقف‎های شیشه‎ای و موارد دیگر به کار می‎رود. پروفیل سپری از بال و جان باریک و بلند ساخته می‎شود که به دلیل ظاهر T شکل به آن پروفیل T نیز می‎گویند. پروفیل‎های سپری همانند دیگر مقاطع فولادی به دو صورت فابریک و پرسی تولید می‎گردند. اما در بعضی موارد در بازار در صورت موجود نبودن تولیدات فابریک و پرسی، طبق روال بازار آهن ، تیرآهن را از وسط به صورت طولی برش می‎دهند و سپری مورد نظر را تولید می‎نمایند. سپری‎ها معمولاً دارای ضخامت 0.9 تا 2.5 میلی‎متر می‎ باشد که ضخامت 2 میلی‎متر آن دارای کاربرد بیشتری می‎باشد، اندازه لبه سپری بر حسب میلی‎متر می‎باشد که بطور معمول اندازه آن با اندازه دیواره آن برابر می‎باشد بعنوان مثال اگر اندازه لبه سپری 100 میلیمتر باشد به آن سپری نمره 10 می گویند.

آهن آریا

کارخانه نورد آریا تابان ایرانیان در زمینه تولید نبشی و ناودانی در سال 1393 فعالیت خود را آغاز کرد. این مجموعه همواره در طول سال‎های فعالیت خود توسعه مستمر، کارآفرینی و رضایت مشتریان را از اهداف اصلی خود قرار داده است. از دیگر اهداف این مجموعه تامین انوع آهن آلات ساختمانی و ارائه مشاوره در هنگام خرید است تا بدین وسیله تجربه یک خرید متفاوت، مطمئن و آسوده را برای مشتریان فراهم آورد.

اطلاعات تماس

قم، شهرک شکوهیه، فاز دو، خیابان بروجردی، خیابان کلاهدوز، خیابان کلاهدوز 12

021-۴۴۳۷۵۶۹۲

۰۹۰۳۳۰۳۰۷۱۵-16

 

تمامی حقوق این وبسایت برای آهن آریا محفوظ می باشد .

2021 ©

طراحی و توسعه توسط : کادوس